Pompy głębinowe
Agregaty pompowe przeznaczone do zasilania ze studni i zbiorników. Oferujemy małe pompy przeznaczone do użytku domowego jak i duże agregaty o olbrzymich wydajnościach.
Zastosowanie:
- Zaopatrzenie w wodę
- Podwyższanie ciśnienia
- Nawadnianie ogrodów i trawników
- Instalacje przeciwpożarowe
- Odwadnianie kopań
Parametry:
- Wydajność: do 580 m3/h
- Wysokość podnoszenia: do 450m
Glówni producenci: ITT Lowara-Vogel, EBARA, Meprozet, LFP Leszno, Wilo, Pleuger, KSB, Nocchi, Speroni, Hydro-Vacuum, Bialogon, Karelma, ESPA
Geotermia
Energia geotermiczna to energia wydobytych na powierzchnie ziemi wód geotermalnych. Energię tę zalicza się do energii odnawialnej, bo jej źródło - gorące wnętrze kuli ziemskiej - jest praktycznie niewyczerpalne. W celu wydobycia wód geotermalnych na powierzchnię wykonuje się odwierty do głębokości zalegania tych wód.
W pewnej odległości od otworu czerpalnego wykonuje się drugi otwór, którym wodę geotermalną po odebraniu od niej ciepła, wtłacza się z powrotem do złoża. Wody geotermiczne są z reguły mocno zasolone, jest to powodem szczególnie trudnych warunków pracy wymienników ciepła i innych elementów armatury instalacji geotermicznych. Energię geotermiczną wykorzystuje się w układach centralnego ogrzewania jako podstawowe źródło energii cieplnej. Drugim zastosowaniem energii geotermicznej jest produkcja energii elektrycznej. Jest to opłacalne jedynie w przypadkach źródeł szczególnie gorących.
Praca nad ostatnim zleceniem (Geotermia Toruń i Fundacja Lux Veritatis - jesień 2011 r.) zakończyła się dużym sukcesem.
Nasz sukces w geotermii w Toruniu
"Jadę na te odwierty, patrzę, a tu idzie gorąca woda!" |
o. Tadeusz Rydzyk |
Nie ma wątpliwości, że najważniejszymi z nich są pompy. Nie tylko muszą oprzeć się destrukcyjnemu działaniu słonej i gorącej wody, muszą też być na tyle energooszczędne przy swoich olbrzymich wydajnościach, by cała inwestycja była uzasadniona ekonomicznie. Dobór i dostarczenie takich pomp było zadaniem naszej firmy.
"To znakomity wynik nie tylko w skali Polski, ale co najmniej Europy!" |
prof. Jan Szyszko, byly minister srodowiska |
Wrzesień, 2011
Powódź

Czerwiec, 2010
Strona 4 z 6